Slovak Slackline Fest

Cez víkend 19.11. – 20.11.2022 sa uskutočnil prvý ročník slovenského festivalu slacklinu a lezenia. Miesto konania festivalu bol kameňolom Srdce v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves. Myšlienka a následná organizácia tohto podujatia vznikla v spolupráci  dvoch občianskych športových združení, Karpatského lezeckého klubu a Slovenskej slacklinovej asociácie o.z. Toto podujatie a činnosť Slovenskej slacklinovej asociácie o.z. podporila v podobe dotácie mestská časť Bratislava-Devínska Nová Ves a Bratislavský samosprávny kraj.

Organizátori pripravili pre návštevníkov mnoho zaujímavých atrakcií, či už išlo o slackline, alebo lezenie na skalách, kde sa mohli vyblázniť nie len deti, ale aj rodičia. Pre deti bola prichystaná 30m dlhá lanovka „zip-line“. Školení inštruktori slacklinu deťom navliekli celotelový úväz, a za pomoci kladky sa deti mohli spúšťať dolu svahom. Tento adrenalínový zážitok je u detí veľmi obľúbený, a nebolo tomu inak ani počas podujatia v Devínskej. Ďalej boli pre deti natiahnuté krátke „lajny“ na trénovanie samotnej chôdze, doplnené o lano, ktoré slúži ako horné istenie pri chôdzi. Dospelí si taktiež mohli vyskúšať slackline s horným istením, longline ( popruh o dĺžke 50m), ba dokonca otestovať svoje sily pri šplhaní na lajnu z odsedkového lana. Táto atrakcia imitovala situáciu, kedy slackliner padne na highline (popruh natiahnutý vo výške) do istiaceho lana, a visí pod hlavným popruhom. Nato aby sa dostal späť na popruh, musí vynaložiť silu a technické zručnosti šplhania, čo si vyskúšali aj naši návštevníci, v zľahčených podmienkach, iba meter nad zemou.

Členovia Slovenskej slacklinovej asociácie mali však pripravené pre návštevníkov aj niečo viac. Nad vstupným chodníčkom do kameňolomu bola natiahnutá prvá highline o dĺžke 30m a výške 15m, a o pár krokov ďalej, priamo v lome sa z jednej strany na druhú rozprestierala 125m dlhá exponovaná highline vo výške 40m nad zemou. V rámci predstavenia si návštevníci mohli vychutnať  prechod chodcov na highline, a zažiť adrenalínový zážitok s nimi.

Atmosféru počas festivalu spríjemňovala okrem výbornej nálady zúčastnených, aj skvelá kapustnica, o ktorú sa postarali členovia Karpatského lezeckého klubu.

ĎAKUJEME !

Leave a Comment

Your email address will not be published.